Ocieplanie faszyzmu

Faszyści legalnie zdobywają władzę, gdy kulturalni demokraci oddają im władzę.

Faszyzm zdobywa pole w polityce bo raz za razem udaje mu się przekonać opinię publiczną, że warto mu dać platformę. Politycy Konfederacji są tolerowani i traktowani jako partnerzy do dyskusji przez media, które wydają się nieświadome, że faszyzm nie jest poglądem, z którym można dyskutować, lecz zapowiedzią zbrodni.

Krótko przed śmiercią w bunkrze w Berlinie Hitler mówił, że nie będzie drugiego nazizmu, ale może kiedyś powstanie coś podobnego. Kandydat Konfederacji wystartował w wyborach Prezydenckich z programem religijnej dyktatury, łącząc katolicko-faszystowską krytykę nowoczesności, nienawiść (Żydzi, migranci, marksiści, społeczność LGBT) i neoliberalizm.

Jak protofaszyści stali się oczkiem mediów i opozycji? Giertych, który dopiero w 2016 roku odciął się oficjalnie od Młodzieży Wszechpolskiej dostał teczkę Ministra Edukacji Narodowej bo Kaczyński potrzebował większości parlamentarnej. Dziś były szef PO zaprasza Konfederację do obozu demokratycznego, choć sami narodowcy wcale się tam nie pchają.

Co będzie dalej?


  1. https://open.spotify.com/episode/3gJpG1R4ajipN6mPuiLQbg?si=TItbswBYSi67S1zuHKfb6g)
  2. https://oko.press/analizujemy-program-bosaka/
  3. Przykład: podczas pochodu upamiętniającego bandytów z NZS w Rzeszowie to osoby, którym nacjonaliści otwarcie grozili przemocą zostały przez obserwującą groźby policję spisane i później wezwane w ramach rozpoznania zakłócania legalnego zgromadzenia.
  4. https://narodowcy.net/adam-szabelak-rewolta-przeciw-wspolczesnemu-swiatu/
    Internetowy portal Młodzieży Wszechpolskiej używa kodu, mruga do nas okiem, bo przecież można sobie wyobrazić, że nie chodziło im o tekst Evoli. Od tego są media w rodzaju Szturmu (http://www.szturm.com.pl/index.php/miesiecznik/item/693-jan-sobanski-rewolta-przeciw-swiatu).
  5. https://natemat.pl/296959,faszyzm-krzysztof-bosak-pochwalil-sie-wynikami-testu-politycznego
  6. https://krytykapolityczna.pl/kraj/oburza-was-tweet-trzaskowskiego-do-bosaka-oto-dlaczego-to-kandydat-po-zatrzyma-w-polsce-faszyzm